LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 12566132
*
nr 1256 6132
LIGHTING ARMATURE
1950s/1960s, 8-armar, Dia 68, height: 20 cm, wear.
50/60-tal, 8-armar, Dia 68, höjd: 20 cm
Condition: slitage
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday May 20 2019
at 18:19:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/5 01:04:21
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
3118 Fönsterlampor
3 pcs, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Ma..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:09
-
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:06
-
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00
-
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56
-
9250 LIGHTING ARMAT..
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Trä / met..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:21
-
9255 LIGHTING ARMAT..
mässing / glasplattor, slipat glas. Height: 40 ca,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:31
*
LIGHTING ARMATURE
Condition: slitage
Read more about Retro
nr 1256 6132
LIGHTING ARMATURE
1950s/1960s, 8-armar, Dia 68, height: 20 cm, wear.
50/60-tal, 8-armar, Dia 68, höjd: 20 cm
Condition: slitage
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday May 20 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/5 01:04:21 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
3118 Fönsterlampor
3 pcs, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Ma..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:09 -
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:06 -
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:00
-
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56 -
9250 LIGHTING ARMAT..
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Trä / met..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:21 -
9255 LIGHTING ARMAT..
mässing / glasplattor, slipat glas. Height: 40 ca,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:31